Производи - Bunge

BORDS EVE со витамини

Бренд - Bunge

Доволното количество витамини придонесуваат да се чувствуваме свежо, добро и витално. Bords Eve со витамини А, Д3, Б1, Б2, Б6 и фолна киселина.

  • Пакување: 500 гр
  • ЕАН Код: 5900247002018
  • Пакет: 12
  • Рок на траење: 150 дена
  • Категорија: храна
  • Сподели:

Маргарин со намалена масленост
Масти: 60%

Состојки: избрани растителни масла и масти (60%), вода, сол (0.4%), млеко во прав, сурутка во прав, емулгатори (лецитин, моно и диглицериди на масни киселини), конзерванс (калиум сорбат), регулатор на киселост (лимонска киселина) , Витамини (А, Д3, тијамин (Б1), рибофлавин (Б2), Б6, фолна киселина), арома, боја (бета-каротен).

Не содржи хидрогенизирани масти.

Други Производи