Производи - Bunge

BORDS EVE натур

Бренд - Bunge

Вкусот на Bords Eve натур, создаден од природни минерали врз основа на Скандинавска рецептура ги спојува добриот вкус со мекоста на финиот маргарин. Од трпезите на софистицираните семејства не смеете да го пропуштите овој традиционален, а сепак свеж деликатес.

 

  • Пакување: 500 гр
  • ЕАН Код: 5900247001202
  • Пакет: 12
  • Рок на траење: 150 дена
  • Категорија: храна
  • Сподели:

Маргарин со намалена масленост
Масти: 60%

Состојки: избрани растителни масла и масти (60%), вода, сол (0.4%), млеко во прав, сурутка во прав, емулгатори (лецитин, моно- и диглицериди на масни киселини), конзерванс (калциум сорбат), регулатор на киселост (лимонска киселина) , Витамин А, Д3, вкус, боја: бета-каротен.
Не содржи хидрогенизирани масти.

Други Производи