Производи - Bunge

BORDS EVE малку солен

Бренд - Bunge

Малку солената варијанта на BORDS EVE со природна мекост. Солениот вкус го прави идеален за сендвичи и за тостирани лепчиња.

  • Пакување: 250 гр
  • ЕАН Код: 5900247000847
  • Пакет: 24
  • Рок на траење: 160 дена
  • Категорија: храна
  • Сподели:

Маргарин со 60% масленост

Состојки: обрано растително масло и масти (60%), вода, сол (1.4%), млеко во прав, сурутка во прав, емулгатори (лецитин, моно- и диглицериди на масни киселини), конзерванси (калиум сорбат), регулатор на киселост (лимонска киселина), Витамини (А, Д3), арома, боја (бета каротен).

Не содржи хидрогенизирани масти.

Други Производи